O solné jeskyni

solná jeskyněV Solné jeskyni panuje unikátní klima, vyznačující se svou vysokou bakteriologickou čistotou, silné mikro a makro elementy nasycené záporně ionizovaným vzduchem s vlhkostí okolo 45% a teplotou okolo 19 − 22 stupňů Celsia.

Toto klima je srovnatelné s klimatem na volném moři za silné bouře, kdy je vzduch stejně nasycen jako v naší jeskyni.

Kromě pro člověka velmi důležité záporné ionizace, je vzduch přesycený sloučeninami jódu, vápníku, hořčíku, sodíku, brómu a dalšími, které jsou nevyhnutelnými složkami pro správnou činnost lidského organismu. Tyto vlastnosti jeskyně příznivě působí na náladu, energii, obranyschopnost a zdraví a to na lidi jak dospělé, tak i na nejmenší. Ke zlepšení zdravotního stavu dochází už po několika procedurách (5 − 10 pobytů).


Solná jeskyně z kamenné soli nebo z mořské soli?

mrtvé mořeMořská sůl je získávána z oblastí Mrtvého, Černého a Baltského moře. Největší účinek na lidský organismus mají jeskyně, které jsou vybudovány ze solných segmentů z Mrtvého moře (Jordánsko, Izrael) − Solná jeskyně ve Vysokém Mýtě. Vytěžená sůl je zpracována technologicky náročným způsobem - lisováním a ohřevem bez použití jakéhokoli pojiva (lepidla). Podlaha jeskyně (vyhřívaná podlahovým vytápěním) je pokryta hrubou vrstvou krystalické soli. Celé prostředí je izolováno proti vlhku a vzniká tak hypoalergické a bakterií čisté prostředí, kde zde žádné bakterie nejsou schopny života.

 

 

Poznatky a pravdy o soli

pobyt v solné jeskyniJeden z francouzských biologů zjistil kolem roku 1895, že chemické složení mořské vody je podobné jako složení krevní plazmy. Slaná voda je přirozené prostředí, ve kterém se nachází lidský plod.

Afrodita, bohyně krásy, podle starých legend, vznikla z mořských slaných vln a z mořské pěny. A jedna z nejkrásnějších žen starého světa, Kleopatra, používala kosmetiku, která měla původ v mořské soli. V dnešní kosmetologii se též mnoho kosmetických přípravků připravuje s použitím mořské soli.